Kolegji Universum po shënon Javen e Infermierisë me aktivitete të shumta

11 Maj, 2022 - 5:50 pm

Kolegji Universum në kuadër të JavësInfermierisë organizoi aktivitete të shumta bashkë me studentët e Infermierisë.

Aktiviteti i parë filloi në Komuna e Vitisë ku studentët e Kolegjit Universum ju ofruan kujdes dhe këshilla shëndetësore qytetarëve të Vitisë.

Aktiviteti u përkrah edhe nga Kryetari i Komunës së Vitisë Z. Sokol Haliti dhe Drejtoresha e QKMF-Viti Znj. Vjollca Kadolli.

Përveq aktivitetit me qytetar, studentët dhuruan edhe lule dhe mirënjohje për stafin e infermierëve në Viti në shenjë falenderimi për kontributin dhe sakrificen e tyre për mirëqenien dhe shëndetin e qytetarëve.

Aktivitetet do të vazhdojnë deri në fund të javës, neser Universum do të jetë në Sheshin e Qytetit në Ferizaj, të premten në Kacanik dhe të shtunën në Qendren Tregtare “Ring Mall”.

Për më shumë informata na ndiqni në rrjete sociale në facebook apo instagram, kontaktoni në [email protected] ose +383 44 144 062./ KultPlus.com

Të ngjajshme