Komediani James Corden do të largohet nga ‘The Late Late Show’ pas 8 vjetësh si prezantues

29 Prill, 2022 - 4:15 pm

Komediani britanik James Corden tha të enjten se do të largohet nga “The Late Late Show” në televizionin CBS në vitin 2023 pas tetë vjetësh si prezantues, transmeton KultPlus.

Corden e bëri të ditur lajmin gjatë xhirimit të një episodi në Los Angeles. Ai i tha audiencës së studios se e shihte emisionin, të cilin e nisi ta drejtonte në vitin 2015, si një “aventurë” dhe jo si “destinacionin përfundimtar” të tij në inargëtim.

“Unë kurrë nuk dua që kjo shfaqje të mbijetojë mirëpritjen e saj në asnjë mënyrë,” tha Corden në një klip të publikuar në YouTube. “Gjithmonë dua ta pëlqej ta bëj atë. Dhe vërtet mendoj se pas një viti do të jetë një kohë e mirë për të vazhduar përpara dhe për të parë se çfarë tjetër mund të jetë atje”.

Corden ishte relativisht i panjohur në Shtetet e Bashkuara kur filloi të prezantonte “Late Late Show” por krijoi bujë me segmentet e tij virale “Carpool Karaoke” në të cilat ai këndoi së bashku me yje, përfshirë Adele dhe Lady Gaga.

Kontrata e humoristit do të skadonte në gusht, por ai ra dakord të vazhdojë të prezantojë edhe për një sezon që do të zgjasë deri në pranverën e vitit të ardhshëm.

Corden premtoi se shfaqjet e tij të mbetura do të ishin një “shpërthim” i mbushur me skica dhe surpriza.

“Dhe do të ketë lot,” tha ai. “Do të ketë kaq shumë lot. Sepse ky ka qenë vendimi më i vështirë që më është dashur të marr ndonjëherë… Unë kurrë nuk e kam marrë këtë punë si të mirëqenë.”

Corden, 43 vjeç, gjithashtu prezantoi ceremonitë Tony dhe Grammy dhe u shfaq në filma, duke përfshirë muzikalin me kritika “Cats”.

“Shtatë vjet më parë, James Corden erdhi në SHBA dhe shpejt u bë tejet i suksesshëm në industrinë televizive, me lëkundje të mëdha kreative dhe komike që rezonuan në një mënyrë të madhe me shikuesit në transmetim dhe në internet,” tha George Cheeks, president dhe CEO i CBS.

“Ne dëshirojmë që ai të mund të qëndrojë më gjatë, por jemi shumë krenarë që ai e bëri CBS-in shtëpinë e tij amerikane dhe se ky partneritet do të zgjasë edhe një sezon në ‘The Late Late Show’,” shtoi Cheeks./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme