займ на карту онлайн потребительский кредит

KOMF: “Pusho e qetë e dashur Leze”

25 Mars, 2020 - 5:30 pm

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve (KOMF), ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta e aktores së famshme Leze Qena, shkruan KultPlus.com

Përmes një postimi në Facebook, KOMF ka vlerësuar anagzhimin e aktores në aktivitetet për fëmijë si dhe njëkohësisht ka shprehur dhimbjen për humbjen e saj.

Këtu keni statusin e tyre të plotë:


“Shprehim dhimbjen e thellë për ndarjen nga jeta të ikonës së skenës teatrore, Leze Qena. Lezja do të mbetet në kujtimet tona për kontributin e madh që dha në botën e artit, buzëqeshjen dhe pozitivitetin që e përcolli në çdo kohë.
Ajo ishte pjesë e platformës avokuese të KOMF “Miqtë e Fëmijëve” ku kontribuoi në mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve. Lezja ishte gjithmonë e gatshme të përkrahte dhe angazhohej në çdo iniciativë në mbështetje të fëmijëve.

Artistja e mirënjohur e skenës dhe teatrit Leze Qena për më shumë se 55 vite zhvilloi veprimtarinë si aktore e suksesshme në shumë shfaqje teatrale në Kosovë, e njohur dhe e admiruar nga publiku i gjerë përmes roleve shumë të dashura për publikun.

Faleminderit për momentet e bukura që i ke dhuruar publikut shqiptar ndër breza.

Përmes këtyre fotografive kujtojmë Lezen gjatë nënshkrimit të “Deklaratës së Zotimit” në KOMF, e cila është një përmbledhje e zotimeve të Miqve të Fëmijëve për tu angazhuar në çështjet që prekin apo cënojnë mbrojtjen dhe të drejtat e fëmijëve.

Pusho e qetë e dashur Leze!🌹”

Të ngjajshme