Komuna e Prishtinës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Filharmoninë e Kosovës, koncerte edhe në hapësirat publike

23 Qershor, 2021 - 5:17 pm

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar marrëveshje me Filharmoninë e Kosovës për bashkëpunim në promovimin dhe mbështetjen institucionale për realizimin e aktivitetit koncertal të Filharmonisë, përfshirë edhe aktivitete hapësirat në publike, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori në drejtorinë për kulturë në Prishtinë, Adrian Berisha, i cili ka treguar se koncerti i parë do të mbahet më 27 qershor në Amfiteatrin e qytetit.

Më poshtë gjeni postimin e tij të plotë:

Po e ndaj sot me ju edhe nje super lajm

Kemi arrit marreveshje bashkepunimi me Filharmonine e Kosoves ku do te bashkepunojme ne promovim dhe mbeshtetje institucionale ne realizimin e aktivitetit koncertal te Filharmonise ne qytetin tone – perfshire organizimin e nje pjese te aktiviteteve ne hapesirat publike.

Koncerti i pare ne kuader te ketij bashkepunimi vjen nga Orkestra e Filharmonise se Kosoves me date 27 qershor ne Amfiteatrin e Qytetit ne Sheshin “Zahir Pajaziti”.

Linku i eventit:

https://www.facebook.com/events/2949793552014899/?ti=ls

Nuk ndodhe shpesh qe Filharmonia me performu ne shesh, andaj hajdeni me perjetu nje atmosfere ndryshe.

Faleminderit shume per bashkepunimin Baki Jashari dhe Dardan Selimaj./ KultPlus.com

Të ngjajshme