Komuna e Prishtinës nga nesër nuk iu ofron shërbime qytetarëve pa maska e dorëza

6 Prill, 2020 - 6:00 pm

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga nesër (7 Prill, 2020) nuk do t’iu ofrojë shërbime qytetarëve të cilët nuk janë të pajisur me maskë e dorëza.

Ky vendim vjen si masë shtesë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së COVID-19, njofton Klan Kosova.

“Të kujdesemi për shëndetin tonë dhe të tjerëve rreth nesh. Bashkë mund ta tejkalojmë këtë sfidë më shpejtë dhe më lehtë”.

Komuna e Prishtines, Prishtine. 21 Maj 2015. Photo:Atdhe Mulla.

Të fundit

Të ngjajshme