займ на карту онлайн потребительский кредит

Komuniteti shqiptar në Kanada nderon figurën e Nënë Terezës

2 Shtator, 2019 - 12:02 pm

Ministri i Shqipërisë për Shtetin dhe Diasporën, Pandeli Majko, përmes një statusi në llogarinë e tij personale në Facebook, ka njoftuar se komuniteti shqiptaro-kanadez ka nderuar figurën e Nënë Terezës dhe gjuhën shqipe në një ceremoni të mbajtur atje.

Ky komunitet njejtë si edhe komunitetet tjera jashtë hapsirës shqiptare, ka zhvilluar dhe vazhdon të realizojë aktivitetet të ndryshme arsimore dhe kulturore me qëllim rë ruajtjes dhe zhvillimit të vetëdijes dhe kulturës shqiptare. Së këndejmi, ata kanë vendosur që ta nderojnë figurën e Nënë Terezës, si një ndër figurat më të famshme dhe më të rëndësishme që populli shqiptar i ka dhënë botës, shkruan KultPlus.

Statusi i plotë i Pandeli Majkos

“Foto e ditës / Komunitetit shqiptaro-kanadez nderon figurën e Nënë Terezës në një ceremoni të organizuar në gjuhën shqipe. Gjithashtu ata vizituan bustin e shenjtores në Midland, Ontario”. / KultPlus.com

Të ngjajshme