займ на карту онлайн потребительский кредит

Konfirmohet organizimi i Festivalit “Takimet e poeteshave shqiptare” në Vushtrri

13 Gusht, 2020 - 5:30 pm

Festivali “Takimet e poeteshave Shqiptare” 2020 në Vushtrri do të organizohet pavarësisht situatës pandemike në vend, shkruan KultPlus.com

Ky lajm është konfirmuar për KultPlus nga Drejtoresha e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Vushtrri, Fatmire Cecelina.

“Të dashura poete shqiptare, Besojmë shumë se me organizimin e Festivalit “Takimet e poeteshave shqiptare”, i cili do të mbahet për herë të 38-të, në Vushtrri, po arrijmë t’i shmangim barrierat që na ndajnë, dhe kështu, përmes fjalës së bukur shqipe, të bëhemi bashkë.

Fjala shqipe na ka bashkuar dhe do të na bashkojë gjithmonë, andaj besojmë se me vargjet tuaja, edhe Ju, poeteshat e kohës sonë, do të vëni gurë në kalanë e vjetër të gjuhës sonë të ëmbël. Poeteshave shqiptare u urojmë suksese, gjithnjë duke shpresuar në një konkurrenencë të madhe.

Fatmire Cecelia Drejtoreshë e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport” , ka thënë ajo. / KultPlus.com

Të ngjajshme