Kosova shënon ngritje në renditjen  e FIFA-s

23 Qershor, 2022 - 11:50 am

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar ngritje në renditjen e re të FIFA-s.

Në përditësimin e fundit të bërë sot, Kosova tani gjendet në vendin e 106, shkruan Gazeta Express.

“Dardanët” kanë shënuar ngritje për një pozitë, duke e kaluar Qipron, kundërshtarin që e mposhtën në këtë muaj.

Kosova arriti dy fitore dhe dy humbje gjatë këtij muaji. “Dardanët” triumfuan ndaj Qipros dhe Irlandës Veriore, kurse u mposhtën dy herë nga Greqia./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme