Kosova siguron medalje, Krasniqi kualifikohet në finale në Grand Slam të Tbilisit

3 Qershor, 2022 - 12:28 pm

Distria Krasniqi është ndeshur në gjysmëfinale me francezen Astride Gneto në Grand Slam të Tbilisit, shkruan KultPlus.

Pas një meçi të vështirë, Krasniqi arriti që në fund të kualifikohet në finale dhe tani shteti i Kosovës veçse ka siguruar medaljen e radhës.

Distria në finale do të luajë ndaj hungarezes Reka Pupp. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme