Kosovarja Mimoza Morina kandidon për herë të dytë për asamble në qytetin gjerman Wolfenbuttel

17 Maj, 2021 - 11:24 pm

Mimoza Morina është duke kërkuar edhe një mandat si asambleiste në qytetin gjerman Wolfenbuttel, përcjell KultPlus.

Ajo garon në zgjedhjet lokale që do të mbahen atje, si kandidate e partisë së Unionin Kristian Demorkat (CDU).

Morina është specialiste bankare dhe në zgjedhjet e reja kërkon edhe një herë besimin për një vend në asamble./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme