Kosovarja synon edhe një rekord në Guinness

4 Shtator, 2019 - 12:30 pm

Arbnora Fejza nga Skenderaj është vajza e cila synon edhe një rekord të ri Guinness.

Ajo së fundi ka filluar të punoj një projket të ri, një vazo gjigante me 69 mij copa letër, 110 lule dhe me flamujt e shteteve që e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur.

Përmes kësaj vazo ajo pretendon rekord të ri Guinness.

Këtij punimi Arbnora i ka dhënë një kuptim sipas të cilës, të gjitha copat e letrave paraqesin popullin shqiptar të përvuajtur dhe të bashkuar, ndërsa lulet në këtë punim paraqesin dëshmorët e kombit, përcjell albinfo.ch. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme