Krasniqi: Prej se kam folur në Kosovë për të mbijetuarit e pasluftës ata nuk guxojnë të flasin më me mua

11 Janar, 2021 - 12:27 pm

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman, ka deklaruar se të mbijetuarit e dhunës në Kosovë po keqtrajtohen, shkruan KultPlus.

Krasniqi – Goodman në një postim në Twitter ka shkruar për dhunën seksuale që kanë përjetuar gjatë luftës në Kosovë, e ka kuptuar se si janë keqtrajtuar të mbijetuarit e dhunës.

Ajo ka deklaruar se i është kërkuar të mos iu flasë disa njerëzve të caktuar, kurse sot të tjerëve po u kërkohet të mos i flasin asaj.

“Që prej se kam folur në Kosovë, e kam kuptuar sesi të mbijetuarit keqtrajtohen. Neve na kërkojnë të mos u flasim disa njerëzve të caktuar dhe tani njerëzve po iu kërkojnë të mos më flasin mua”, ka shkruar Krasniqi-Goodman./ KultPlus.com

https://twitter.com/VasfijeKrasniqi/status/1348474052936142851

Të fundit

Të ngjajshme