займ на карту онлайн потребительский кредит

Kryeministri britanik i vë djalit emrin e mjekëve që i shpëtuan jetën

3 Maj, 2020 - 4:30 pm

Boris Johsnon dhe e fejuara e tij Carrie Symonds e kanë quajtur djalin e tyre Wilfred Lawrie Nicholas, kjo në nder të dy mjekëve që u kujdesën për kryeministrin britanik gjatë kohës që ai ishte i shtruar në spital i sëmurë me Covid-19, shkruan euronews.

Johnson u bë baba më 29 prill, dy ditë pasi iu kthye zyrtarisht zyrës pas rreth një muaji i sëmurë.

Emrin e djalit e njoftoi e fejuara, Carrie Symonds, në Instagram të shtunën.

Symonds, 32 vjeçe, shpjegoi se Wilfred dhe Lawrie ishin emrat e gjyshërve të saj dhe Borisit, ndërsa Nicholas ishte për nder të mjekëve Nick Price dhe Nick Hart.

Dy mjekët i shërbyen kryeministrit në spitalin St. Thomas, kur ai u shtrua në gjendje të rëndë.

Personalisht Johnson, 55-vjeç, i falënderoi më 12 prill përmes një mesazhi të bërë publik ku shprehej se do t’ua dinte për nder gjithë jetës.

Symonds, ish-drejtuese e marrëdhënieve me publikun, pati gjithashtu simptoma të Covid-19, por u riaftësua më lehtë.

Të ngjajshme