Kryeministri Kurti emëron Sylejman Elshanin zëvendësministër të ri të Kulturës

6 Korrik, 2022 - 3:08 pm

Sylejman Elshani është emëruar në pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

Emërimi i tij është bërë nga Kryeministri, Albin Kurti pas lirimit nga detyra që iu bë ditë më parë Sejnur Veshallit

Në vendim thuhet se Elshani do të jetë përgjegjës menaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga ministri por edhe ta zëvendësojë atë kur nuk është prezent.

Në anën tjetër, Sejnur Veshalli ka thënë se iu është bërë e padrejtë shkarkimi i tij nga detyra./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme