Kryeministri Kurti shijon kalldërmin e Prizrenit dhe viziton ekspozitën e Enver Hoxhajt

20 Qershor, 2021 - 9:30 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar sot ekspozitën ‘Kalldërmi i Prizrenit’, me punimet e piktorit Enver Hoxhaj, shkruan KultPlus.

Kurti në këtë vizitë ishte i shoqëruar nga Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrulla Çeku.

Ai këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ka shkruar se ecja e përditshme mbi kubëza është e njëllojt sikur ecja historike e qytetit që është ngritur dhe pushon tek ato.

“Ecjet e përditshme harrestare mbi kubëza janë dhënë si ecje historike e qytetit që është ndritur dhe pushon tek ato, me ngjyra të forta të kujtesës së një piktori të dashuruar në Prizren”, ka shkruar ndër të tjera Kurti./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme