Kryeministri Kurti uron besimtarët myslimanë: Në këtë ditë rikujtojmë mësimet hyjnore për t’u treguar bujarë e zemërgjerë

9 Korrik, 2022 - 12:51 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e Kurban Bajramit, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”, Kurti ka shkruar se në këtë ditë rikujtojmë mësimet hyjnore për t’u treguar bujarë e zemërgjerë.

Postimi i plotë:

Besimtarët myslimanë sot festojnë Kurban Bajramin, festën e sakrificës.

Me synim tjetrin e jo veten, në këtë ditë rikujtojmë mësimet hyjnore për t’u treguar bujarë e zemërgjerë, sidomos me skamnorët, jetimët, të dobëtit dhe të vetmuarit.

Uroj që kjo festë të sjellë paqe e lumturi në zemrën e secilit e solidariteti të jetë udhërrëfyes i përhershëm.

Gëzuar e me fat Kurban Bajrami! /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme