Kryeministri Rama i jep lamtumirën “Çarli Çaplinit” shqiptar: Lamtumirë i dashur Zef

24 Nëntor, 2023 - 3:12 pm

Mjeshtri i madh, Zef Deda u nda sot nga jeta në moshën 73-vjeçare.

Përmes një mesazhi, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i jep lamtumirën Dedës, i cili u nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë.

“LAMTUMIRË i dashur Zef”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar dhe një foto të aktorit të ndjerë.

Me një karrierë të jashtëzakonshme që zgjati më shumë se 40 vjet, Deda bëri emër me performancat e tij të jashtëzakonshme në skenë dhe kontribuoi ndjeshëm në zhvillimin e humorit shqiptar. Ai ndryshe njihej si “Çarli Çaplini” shqiptar. / KultPlus.com

Të ngjajshme