займ на карту онлайн потребительский кредит

Kryetari i ‘Dardanëve’ zbulon befasinë e madhe për ndeshjen kundër Anglisë

11 Nëntor, 2019 - 10:01 pm

Kryetari i tifo-grupit të Përfaqësueses së Kosovës “Dardanët”, Lulzim Berisha dhe njëri prej themeluesve të këtij grupi Fatos Berisha ishin të ftuarit e sotëm në emisionin ‘Rock n’Roll Football’, emision i cili transmetohet në Radio Prishtina dhe TV Zëri.

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e fundit eliminatore për ‘Euro 2020’ ndaj Anglisë në Prishtinë të dielën, pas ndeshjes me Çekinë të enjten.

Për ndeshjen ndaj ‘Tre Luanëve’, kryetari i ‘Dardanëve’ Lulzim Berisha premtoi një befasi të madhe.

“Do të ketë befasi. Slogani për këtë ndeshje do të jetë special”, ka zbuluar Berisha për ‘Rock n’Roll Football’.

“Do t’i tregojmë botës se nuk jemi popull i njejtë si serbët, bullgarët, maqedonasit apo tjerët, që merren me racizëm”, vlerësoi Berisha.

“Populli shqiptar është shumë mikëpritës dhe kështu futbollistët me ngjyrë të Anglisë do t’i tregojnë botës për mikëpritjen që morën në Prishtinë”, shtoi Berisha. / insajderi/ KultPlus.com

Të ngjajshme