Kryetari i Pejës reagon pas sulmit seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqit

30 Shtator, 2022 - 11:14 pm

Pas denoncimit publik që u bë nga alpinistja Mrika Nikqi për sulmin seksual, ka reaguar edhe kryetari i Pejës Gazmend Muhaxheri.

“Dhuna nuk është çështje private, por është çështje sociale, është çështje politike. Por mbi të gjitha, është krim i dënueshëm, për të cilin kërkohet reagimi i secilit prej nesh. Mrika Nikqi, ti je sportistja e dalluar, krenaria e qytetit të Pejës dhe mbarë shqiptarisë!”, ka shkruar Muhaxheri.

Kujtojmë që alpinistja Mrika Nikçi ka publikuar sot një video nga sulmi seksual që i është bërë asaj në qendër të qytetit të Pejës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme