Kryetari i Shoqatës së Mullistëve të Kosovës, Zejnullahu: Ka rezerva të mjaftueshme, s’ka vend për panik

9 Mars, 2022 - 8:40 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim kryetarin e Shoqatës së Mullisëve të Kosovës, Bashkim Zejnullahu.

Nga kjo shoqatë theksuan se ka rezerva të mjaftueshme të grurit dhe miellit dhe rrjedhimisht nuk ka vend për panik.

U tha se sasia e bluar e grurit është e mjaftueshme për tre muaj të ardhshëm, si konsum. Ndërsa meqë në stoqet e mullistëve ka edhe sasi që ende nuk është bluar, me këtë kapacitet të shtuar vlerësohet se ka rezerva edhe për dy të tjerë pasues.

Në këtë takim të përbashkët me Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci dhe Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, u se qytetarët duhet të ndjehen të sigurt, mëqe situata në vend është e qetë dhe nuk ka vend për panikë. /KultPlus.com

Të ngjajshme