Kryetari Rama i shpreh ngushëllime familjes së 30 vjeçarit që vdiq si pasojë e rënies së lisit

6 Qershor, 2022 - 5:31 pm

Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, i ka shprehur ngushëllime familjes së 30 vjeçarit, i cili vdiq si pasojë e rrëzimit të një lisi.

Rama iu ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar nga rreziqet potenciale që mund të shkaktohen nga moti i keq i paralajmëruar për ditët në vijim.

“Me shumë keqardhje mora lajmin për humbjen e jetës së një qytetari si pasojë e dëmeve nga stuhia që përfshiu sot Kryeqytetin. Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen e të ndjerit, dhe të lënduarëve ju uroj shërim sa më të shpejtë. Njëkohësisht, u bëj thirrje të gjithë qytetarëve që të kenë kujdes të shtuar nga rreziqet potenciale që mund të shkaktohen nga moti i keq i paralajmëruar për ditët në vijim”.

Një lis i rrëzuar në lagjen Pejton të Prishtinës ka lënë të vdekur një 30-vjeçar.

Policia ka njoftuar se nga rrëzimi i tij është lënduar edhe një grua 35-vjeçare, e cila është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor./ KultPlus.com

Të ngjajshme