Kryetari Rama: Ndër vite ‘Etno Fest’ është bërë platformë për shpalosjen e kulturës materiale e shpirtnore mbarëshqiptare

4 Shtator, 2022 - 11:18 pm

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama së fundmi ka cilësuar festivalin Etno Fest si një platformë qendrore për shpalosjen e kulturës materiale e shpirtërore mbarëshqiptare, përcjell KultPlus.

“Për disa ditë me rradhë, do të keni rast të ndiqni shfaqje, ekspozita, instalacione, performanca e diskutime mbi aspekte të etnografisë shqiptare, e të shijoni specialitete të kuzhinës tradicionale”, ka thënë ai.

Më poshtë KultPlus ua sjell postimin e tij të plotë:

Ndër vite festivali Etno Fest është bërë platformë qendrore për shpalosjen e kulturës materiale e shpirtnore mbarëshqiptare.

Për disa ditë me rradhë, do të keni rast të ndiqni shfaqje, ekspozita, instalacione, performanca e diskutime mbi aspekte të etnografisë shqiptare, e të shijoni specialitete të kuzhinës tradicionale.

Një falënderim i veçantë për drejtorin dhe themeluesin e këtij festivali, z. Fadil Hysaj dhe ekipin e tij fantastik që sivjet po na e sjellin EtnoFestin për të 12-tën herë, duke e pasuruar kështu Prishtinën tonë të përjetimeve.

Mos e humbni rastin për të përjetuar vlerat të cilat shpalosë ky festival. / KultPlus.com

Të ngjajshme