Kryetari Rama pret ambasadorin Szunyog në takim, diskutohet rreth ndërtesave kulturore dhe ndërhyrjeve urbane

26 Janar, 2022 - 5:30 pm

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur sot në komunë kreun e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ambasadorin Tomaš Szunyog, shkruan KultPlus.

Në këtë takim është bërë e ditur se u diskutuan tema rreth ndërtesave kulturore dhe fuqizimit të qytetarëve nëpërmjet ndërhyrjeve urbane.

Më poshtë KultPlus ju sjell postimin e plotë të tij:

“Mirëprita sot kreun e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, ambasadorin Tomaš Szunyog, me të cilin folëm për avancimin e bashkëpunimit mes nesh, me përkrahje të fondeve IPA për lëvizshmërinë e blertë, ndërtesat kulturore dhe strategjinë komunale për fuqizimin e qytetarëve nëpërmjet ndërhyrjeve urbane. Pjesë e bisedës ishte edhe rëndësia e bashkëpunimit të ngushtë me pushtetin qendror për jetësimin e projekteve, si dhe fuqizimi i administratës publike”, ka shkruar Rama në rrjetet sociale.

Të fundit

Të ngjajshme