‘Kujtesa e Kosovës: rambouillet’, ekspozita që pritet të hapet në nder të 13-të vjetorit të Pavarësisë

15 Shkurt, 2021 - 6:00 pm

Në nder të 13-të vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, në ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës ‘Pjetër Bogdani’, do të bëhet hapja e ekspozitës ‘Kujtesa e Kosovës: rambouillet’, shkruan KultPlus.

Në këtë ekspozitë do të ekspozohen fotografi të pa-publikuara të fotoreporterit Asllan Krasniqi që japin pamjet e ngjarjeve nga Konferenca e Rambujesë dhe e Parisit në vitin 1999.


Ekspozita hapet në Hollin e Bibliotekës, më 16 shkurt 2021, me fillim nga ora 11:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme