Kuka kritikon gjeneratat e reja: Rrjetet sociale, shisha e konsumimi i alkoolit penguesit kryesor të zhvillimit të tyre

7 Korrik, 2022 - 12:21 pm

Trajneri i suksesshëm i xhudos, Driton Kuka, ka publikuar sot një shkrim ku kritikon gjeneratat e reja që nuk po bëjnë sport sa duhet për prezentim dinjitoz të vendit e popullit e më shumë për interesa personale e materiale.

Kuka potencon se shisha dhe konsumimi i alkoolit janë bërë penguesit kryesor.

“Nga këndi i trenerit… Xhudo po vazhdon me rritjen e rezultateve në fakt emra të rinj po dalin në skenë, rrjedhimisht sukseset po vazhdojnë me një kontinuitet!”, është shprehur Kuka.

“Si trener kur kam në duart e mia një talent zakonisht e di rrugën me ngrit drejt majave Evropiane, Botërore e Olimpike por … Lëndimet, rrjetet sociale, jeta josportive që përfshin qëndrimin deri vonë, besa edhe shisha e konsumimi i alkoolit tashmë janë ba penguesit kryesor të rritjes në nivele Kulminante!”, shtoi ai.

“Një problem i ri që ska ekzistuar në të kaluarën është që gjeneratat e reja më pak po bajnë sport për prezentim dinjitoz të vendit e popullit e më shumë për interesa personale e materiale!”.

“Kjo po del tash problemi kryesor! Gjenerata tjera, mentalitet tjetër”, shkruan Kuka. / KultPlus.com

Të ngjajshme