Kulla e Mrizit të Zanave zë vend në mediat botërore

25 Mars, 2021 - 10:37 pm

Arkitektura shqiptare jo rrallë herë bie në sy të mediave të huaja, për veçantinë dhe autenticitetin që përfaqëson. Në një artikull të titulluar ‘50 herë Arkitektët me të vërtetë e tejkaluan veten dhe njerëzit festuan punimet e tyre në internet’  është radhitur e para ’Kulla e Arnueme’ që gjendet tek ‘Mrizi i Zanave’ në Shqipëri, shkruan KultPlus.

Në faqen zyrtare të Mrizit të Zanave kanë shkruar se ndjehen krenarë dhe që shija hde pozitiviteti shqiptar kanë kaluar jashtë kufinjëve./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme