Kulla Eiffel rihapet së shpejti me masa të rrepta sigurie

9 Qershor, 2020 - 8:52 pm

Kulla Eiffel, një nga vendet më të vizituara në Paris, do të rihapet për vizitorët në 25 qershor më shumë se tre muaj pas mbylljes për shkak të bllokimit ndaj koronavirusit.

Pika simbol e Parisit do të dalë nga mbyllja e saj më e gjatë që nga Lufta e Dytë Botërore, me numër të kufizuar vizitorësh në fillim, dhe maska ​​për fytyrën të detyrueshme për të gjithë mbi moshën 11 vjeç, thuhet në faqen e internetit të Kullës Eiffel. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme