Kundër grevës, një shkollë fillore në Gjakovë fillon vitin e ri shkollor

14 Shtator, 2022 - 10:44 am

Përkundër grevës në arsim, shkolla fillore në Gjakovë “Këlmend Rizvanolli” ka nisur sot procesin mësimor, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në “Facebook”, shkolla “Këlmend Rizvanolli” ka bërë të ditur për orarin e ditës së sotme, rrjedhimisht edhe për fillimin e vitit të ri shkollor.

Me qëllimin e vetëm dhe për të mirën e nxënësve, Këshilli i Mësueseve të Sh.F ‘Këlmend Rizvanolli’, ka vendosur që ditën e mërkurë, me datë 14.9.2022 të filloj mësimin e rregullt”.

Mësimi do të zhvillohet me këtë orar:

Klasa përgatitore – Ora:10:00

Klasa e I-rë -Ora:13:00

Klasa e II-të, III/2 dhe III/ 4 -Ora: 12:30

Klasa III/1 dhe III/3, IV dhe V – Ora: 8:00

Ndërkaq, përkundër takimeve që po ndodhin mes Qeverisë dhe Sindikatave, një pajtueshmëri mes tyre, nuk po arrihet. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme