“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri”

17 Nëntor, 2019 - 7:17 pm

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është duke u zhvilluar ndeshja historike mes Kosovës dhe Anglisë. Atmosfera në stadium ashtu si edhe jashtë tij është mbresëlënëse, shkruan KultPlus.com

Në duart e shikuesve nga Kosova ka një sërë pankartash që flasin për mirënjohjen e tyre ndaj shtetit të Anglisë.

Kujtojmë se forcat britanike kanë qenë pjesë e bombardimeve të NATO-së për çlirimin e Kosovës.

“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri. Gjithnjë falënderues, Anglisë!” – shkruhet në një pankartë nga tifozët dardanë.

Të fundit

Të ngjajshme