Kurti në Këshillin e Atlantikut: Nëse ju intereson paqja, përjashtojeni Rusinë dhe futeni Kosovën në KE

18 Maj, 2022 - 10:43 pm

Kryeministri Albin Kurti, gjatë diskutimit që po e bën në Këshillin e Atlantikut, ka thënë se është një gjë shumë e mirë që Rusia u suspendua nga Këshilli i Evropës, por sipas tij nuk do të kishte shembull më të mirë sesa ajo të zëvendësohej me Kosovën, përcjell KultPlus.

“Nëse ju intereson paqja, nuk do të kishte shembull më të mirë se të dëboni Federatën Ruse dhe ta përfshini Republikën e Kosovës në Këshillin e Evropës”, tha Kurti.

Tutje Kurti tha se Këshilli i Evropës është një organizatë shumë e rëndësishme dhe Kosova duhet të jetë pjesë e saj,/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme