Kurti për diasporën: Ata janë çelësi i suksesit tonë

22 Maj, 2022 - 8:48 pm

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar ekspeditën e tij jashtë Kosovës, duke vizituar shtetin e Zvicrës.

Postimi i plotë:

“Të sigurohemi që fëmijët e diasporës sonë të mësojnë shqip nuk është vetëm një prioritet kryesor i qeverisë sime, por një detyrë patriotike. Diaspora jonë mund të jetë larg atdheut, por integriteti i tyre personal dhe profesional janë çelësi i suksesit të Kosovës, siç thashë gjatë vizitës time në shkollën shqipe Alba Life”, ka shkruar ai në “Twitter”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme