Kurti për Rexhepagiqin: U shua vajza jonë e valës së re muzikore nga vitet ’80

16 Prill, 2020 - 4:41 pm

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkruar në rrjetin social Facebook se këngëtarja Violeta Rexhepagiqi ishte rebele e paqes, shkruan KultPlus.

Mes shumë reagimeve pas ikjes së këngëtares Rexhepagiqi, ka reaguar edhe Kurti përmes këtij postimi.

Postimi i plotë.

Në Nju Jork? Debbie Harry. Në Londër? Siouxsie Sioux. Në Paris? Guesch Patti. Në Berlin? Nena. Në Beograd? Zana Nimani. Në Prishtinë? Violeta Rexhepagiq. Sot u shua vajza jonë e valës së re muzikore nga vitet e ’80-ta. Violeta këngëtare ishte rebele e paqes. Violeta gazetare ishte reportere e luftës. E mirë dhe aq e dashur. U prehtë e qetë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme