Kurti: Rroftë Sllovenia, thellimi i marrëdhënieve mes dy shteteve do të jetë i dobishëm për të ardhmen

25 Qershor, 2022 - 7:00 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar ditën e pavarësisë së Sllovenisë përmes postimit të një fotoje me ambasadoren e Sllovenisë në Kosovë, Minca Benedejçiq.

Përmes një postimi në “Twitter”, Kurti është shprehur i bindur që bashkëpunimi dhe thellimi i marrëdhënieve mes dy shteteve, do të jetë i dobishëm për të ardhmen e dy vendeve.

“Rroftë Sllovenia”, ka shkruar Kurti në gjuhën sllovene. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme