Kurti takohet me kryeministrin e Norvegjisë: Është koha për të rritur bashkëpunimin tonë ekonomik

29 Mars, 2022 - 9:46 am

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Norvegji, ku edhe po zhvillon takime të ndryshme zyrtare, shkruan KultPlus.

I pari i ekzekutivit së fundmi është takuar edhe me kryeministrin e Norvegjisë, Jonas Gahr Store.

“Kënaqësi të takoj Jonas Gahr Store. Kosova do të mësojë shumë nga suksesi i Norvegjisë në ndërtimin e një vendi më të drejtë, më të barabartë dhe më të begatë. Me tregues të mirë në demokracinë dhe ekonominë tonë, është koha për të rritur bashkëpunimin tonë ekonomik. Faleminderit për pritjen e ngrohtë!”, shkroi Kurti në “Twitter”.

Kurti në këtë vizitë zyrtare është së bashku me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj, zëvendësministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna dhe zëvendësministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme