Kurti: Vështirë të ketë pasur dikund tjetër ndonjë ushtri çlirimtare si kjo e jona që ka aq shumë dëshmorë

6 Maj, 2021 - 9:20 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar Luan Haradinajn në 24 vjetorin e rënies së tij, përcjell KultPlus.

Kurti ka shkruar se Luan Haradinaj e  kalonte kufirin prej studentit te luftëtari me armën e vet dhe me armë për shokë.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë:

Në 24 vjetorin e Luanit

Luan Haradinaj e kalonte kufirin prej studentit te luftëtari me armën e vet dhe me armë për shokë. Luan do të thotë të kalosh kufirin mes mënyrës studente dhe asaj luftëtare.

Nuk është e rendit të përditshëm kjo dashuri e dyfishtë për lirinë: për ushtrimin e mendimit të lirë dhe për jetën e lirë. Vështirë të ketë pasur dikund tjetër ndonjë ushtri çlirimtare si kjo e jona që ka aq shumë dëshmorë të cilët ranë duke bartur armatim për të tjerë luftëtarë që do të bëhen dëshmorë më pas./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme