Kushi pret boksierin Florian Marku, para sfidës së madhe në “Air Albania”

23 Gusht, 2022 - 11:59 am

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi priti sot në një takim boksierin e suksesshëm shqiptar Florian Marku.

Gjatë takimit Kushi uroi që Marku të dhurojë fitore në ndeshjen përballë rivalit meksikan Miguel Parra Ramirez më 25 gusht në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

“Me kënaqësi të veçantë mirëprita në MAS një tjetër kampion, boksierin e suksesshëm shqiptar Florian Marku, i cili është kthyer në atdhe për të realizuar ndeshjen e tij të ëndrrave, për titullin e tij të dytë ëBC Silver, përballë rivalit meksikan Miguel Parra Ramirez”, theksoi Kushi në një postim në rrjetet sociale.

Ministrja Kushi u shpreh se “uroj që Floriani dhe çunat kuqezi të na dhurojnë fitore të merituara dhe emocione të bukura në këtë ngjarje madhështore sportive, në 25 gusht, në stadiumin “Air Albania””.

Boksieri shqiptar, Florian Marku fitoi një vit më parë për herë të parë titullin kampion bote në IBF. /atsh /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme