Lady Gaga konfirmon rolin në ‘Joker 2’

7 Gusht, 2022 - 11:03 am

Lady Gaga do të luajë krahë Joaquin Phoenix në rolin e Harley Quinn në ‘Joker 2’.

Lajmin e konfirmoi vet 36 vjeçarja përmes Instagramit. Ngjitur me postimin ajo ka publikuar trailerin e ‘Joker 2’

Në sfondin e videos, dëgjohej një e qeshur përkrah një instrumenti të hitit të Frank Sinatra, ‘Cheek to Cheek’.

Krijuesja e hiteve të ‘Poker Face’ më parë pranoi se kishte “diçka në mendje” kur vjen puna për të krijuar muzikalin e saj dhe shpjegoi se kur bëhet fjalë për aktrimin, ajo gjithmonë do të dëshirojë të tregojë historitë e grave.

“Kam diçka në mendje për [një muzikal], por nuk do ta zbuloj. Mendoj se gjithmonë do t’i tregoj historitë e grave, sepse unë jam një grua dhe gratë kanë kaq shumë histori për të ndarë. Gratë janë të fuqishme, dhe gratë janë të pambrojtura. Dhe të jesh e pambrojtur dhe e fortë në të njëjtën kohë, mendoj se është një gjë e veçantë”, ka thënë Gaga.

Joker: Folie à Deux pritet të dalë në treg më 4 tetor 2024./21Media/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme