“Le t’i veshim vajzat me vetëbesim”

11 Tetor, 2022 - 12:27 pm

Sot shënohet ‘Dita ndërkombëtare e Fëmijës Vajzë’, në këtë ditë po ju sjellim një prej mesazheve më të bukura që na vjen nga Anisa Ruseti.

Nuk jam mjaftueshëm e guximshme, me eksperiencë, e re, e zgjuar, e shkathët, mjaftueshëm, mjaftueshëm…!

Sot lë pas 39 vite e po njësoj mundohem të hedh pas shpine dhe gjithë “jo mjaftueshëm…” në jetën time.

Për veten, e mbi të gjitha për vajzën time dhe çdo vajzë që duhet ta pajisim me vetësigurinë se çdo difekt i saji është njëkohësisht perfekt, unik e i domosdoshëm për progresin e shoqërisë.

Le t’i veshim vajzat me vetëbesim! / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme