Libanezja rrëfen tmerrin e shpërthimit gjatë fotosesionit të martesës

6 Gusht, 2020 - 10:30 pm

Israa Seblani ishte duke pozuar për fotosesionin e martesës së saj jo shumë larg portit të Bejrutit në Liban, në momentin kur ndodhi një shpërthim masiv të martën e që la të vdekur së paku 137 persona e më shumë se 5000 të lënduar.

Kamera që po xhironte momentet e gëzimit të Seblanit për një çast u shkund fuqishëm dhe nga pamja e nuses gjithçka u kthye në pluhur.

“Isha e shokuar, nuk e dija çka po ndodhte. ‘A do të vdes? Si do të vdes?’ Isha shumë e lumtur sikur gratë tjera. ‘Po martohem. A do të jenë të lumtur prindërit e mi të më shohin me fustan të bardhë? Do të dukem sikur princeshë dhe gjithçka tjetër’. Ndihem shumë keq për atë që u ka ndodhur të tjerëve në Liban”, është shprehur ajo.

Të fundit

Të ngjajshme