Licencohen Federata e Mundjes dhe Federata e Triathlonit

14 Dhjetor, 2022 - 2:52 pm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka nënshkruar licencën për Federatën e Mundjes dhe Federatën e Triathlonit, përcjell KultPlus.

Njoftimi është bërë përmes një postimi në faqen zyrtarë të MKRS-së.

Në vijim KultPlus ua sjell postimin e plotë:

Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku ka nënshkruar licencat e radhës për federatat sportive sipas udhëzimit të ri administrativ për licencimin e federatave.

Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit për licencim në kuadër të Ministrisë së Sportit, ministri Çeku i ka dorëzuar zyrtarisht licencën për ushtrimin e veprimtarisë kryetarit të Federatës së Mundjes, Naim Muja dhe kryetarit të Federatës së Triathlonit, Vedat Tërmkolli.

Përgëzime për të dy Federatat dhe suksese në veprimtarinë e tyre./ KultPlus.com

Të ngjajshme