Liria për t’u përcaktuar nga vlerat dhe estetika

7 Korrik, 2019 - 10:51 pm

Maria Carla Boscono, Kaia Gerber, Gigi Hadid, Vittoria Ceretti dhe Adut Akech thyen heshtjen duke e prezantuar ekstravagancën dhe individualitetin e krijuar nga Valentino, në formën e tyre më të pastër e më të fuqishme…

Valentino është një tjetër shtëpi mode që prezantoi koleksionin e ri ‘haute couture’, për sezonin vjeshtë-dimër 2019-2020.

Rebel dhe njëkohësisht klasik, ky koleksion është një gamë madhështore veshjesh fantastike të krijuara mjeshtërisht nga drejtori kreativ, Pierpaolo Picioli.

E vetmja mënyrë për të krijuar modën e lartë ditët e sotme është përqafimi i identiteteve dhe kulturave të ndryshme të grave”, këto janë fjalët që Pierpaolo ka përdorur për të prezantuar koleksionin e ri të prezantuar së fundmi në kryeqytetin e modës.

Puplat, thekët prej cope dhe frudat elegante të mëndafshit sjellin frymëzimin nga format dhe stilet vintage në ditët e sotme. Një koleksion që kombinon anën më të gëzuar dhe më të gjallë të modës etnike, me kulmimin e linjave ‘haute couture’ në hije pasteli.

Piccioli konsiderohet si i vetmi që di të luajë me ngjyrat dhe modelet trandicionale në një harmoni ta pazakontë, duke i kthyer ato në një ylber të përsosur.

Roza, roza më e fortë, jeshilja, e kaltra, e kuqja dhe e zeza krijojnë kontrastet më të veçanta në një mënyrë që i përket vetëm modës së lartë…

Gjithashtu, printet e kafshëve të realizuara në formën më elegante e aspak banale vijnë të kombinuara me të florinjtën dhe të bardhën e perlave.

Jo vetëm veshjet, aksesorët ishin ato që morën gjithashtu vëmendjen e adhuruesve të modës gjatë shfaqjes, muzat e famshme të markës dukeshin kaq bukur me to!./Telegrafi/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme