Lorik Cana sot feston ditëlindjen, rikujtojmë goditjen “kuq e zi” në Beograd (VIDEO)

27 Korrik, 2022 - 5:44 pm

Njëri nga futbollistët më të njohur nga gjithë shqiptaria, Lorik Cana, sot feston ditëlindjen e tij të 39, shkruan KultPlus.

Në mesin e shumë klubeve që ka luajtur, ai gjithashtu mbrojti edhe ngjyrat “kuqezi” të Shqipërisë për vite me radhë.

Kontributi i tij i pashoq në futboll, ka ndikuar që emri i tij të jehojë përgjithmonë në tokat arbërore.

Një nga momentet më kulmore që është përfshirë Cana ka të bëjë me goditjen e “kuq e zi” në mes të Beogradit, në takimin mes Shqipërisë dhe Serbisë.

Shqipëria luajti kundër Serbisë më 14 tetor, në stadiumin në Beograd, derisa atë takim e fitoi me rezultat 3-0 në tavolinë pas dronit të famshëm që u fut në fushë dhe shkaktoi tollovi të madhe sikurse nga lojtarët serb, por sidomos edhe nga tribinat. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme