Marina Badianova, 58-vjeçarja nga Rusia, e cila e ka kthyer jetën e saj në një fantazi

30 Qershor, 2021 - 1:00 pm

Marina Badianova, një 58-vjeçare nga Shën Petërburgu, Rusi, e cila e ka kthyer jetën e saj në një fantazi në kuptimin e parë të fjalës. Ajo i jep jetë personazheve të ndryshëm të njohur ose të imagjinatës së saj nëpërmjet kostumeve që qep.

Gjithçka nisi në vitin 2012 kur Marina po ndihmonte vajzën e saj me  kostumet për një set fotografik dhe ajo e shijoi vërtet punën. Por, fotosesioni i saj i parë me kostumet ndodhi në vitin 2014 dhe fotografët u dashuruan me artin e saj. Që prej asaj dite, Marina ka qepur dhjetëra kostume. / Gazeta Express / KultPlus.com

Të ngjajshme