Martin Garrix, artisti që po punon për himnin e ‘Euro 2020’

30 Nëntor, 2019 - 7:25 pm

Martin Garrix është artisti i cili do punoj himnin e kampionatit Evropian në futboll.

Që nga viti 1992 çdo kampionat evropian ka pasur himnin e vet, edhe këtë edicion ‘Euro 2020’ do ketë një himn të veçantë nga një artist i veçantë.

Tashmë një kohë është bërë e ditur se Dj i njohur botëror Martin Garix do punoj për himnin e këtij Evropiani, për çka thotë se është një emocion special dhe do bëj çdo evropian të ndihet si pjesë e këtij organizimi.

Titulli i këngës do të bëhet e ditur në pranverën e vitit 2020.

“Ka të bëjë me ndjenjën”, shpjegon Garrix, duke diskutuar frymëzimin për hitin e tij të radhës. “Kurdo që të jeni në skenë, duke luajtur sport ose në turmë kur vendi juaj shënon një gol – ky është momenti për të cilin jetojmë.” Ka thënë ndër të tjera Garrix. /Lajmi.net/ KultPlus.com

Të ngjajshme