займ на карту онлайн потребительский кредит

Manifestimi kulturor-letrar “Ditët e Donikës” vjen me shumë aktivitete

11 Korrik, 2019 - 3:00 pm

Galaktika poetike “Atunis” në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike organizon manifestimin kulturor-letrar “Ditët e Donikës”.

Në ditën e parë do të zhvillohen mjaft aktivitete; do të ketë vizitë në Muzeun e Kosovës, në Shtypshkronjën “Lena graphic”, si dhe do të ketë Program në Sallën e Kuqe, ku do të mbahen promovime librash nga autorët mërgimtar si dhe orë letrare e pika muzikore.

Edhe dita e dytë do të ketë mjaft aktivitete, mes së cilave udhëtimi për në Rakinicë të Podujevës, për ta vizituar objektin e kultit shpirtëror parakristian të Justinianit, pastaj do të vizitohet Kompleksi Memorial “Demë Ahmeti”, poashtu dreka dhe orë letrare.

Organizimi do të mbarojë me vizitën në Kompleksin memorial të Hys Rush Popovës në Kështjellën e Popovës prej nga do të bëhet kthimi në Prishtinë. /KultPlus.com

Të ngjajshme