Më 5 dhjetor në BKK hapet ekspozita ‘Identiteti’ nga Dashamir Gurabardhi

2 Dhjetor, 2022 - 11:45 am

Më 5 dhjetor në Prishtinë do të hapet ekspozita ‘Identiteti’ nga autori Dashamr Gurabardhi, shkruan KultPlus.

Ekspozita do të mbahet në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës nga ora 11:00.                                            

Dashamir Gurabardhi ka ligjëruar lëndët e vizatimit, grafikës, pikturës në Shkollën Artistike ‘Jan Kukuzeli’, Durrës. Në ShBa ka punuar për vite me radhë si artist në kompaninë ‘Stickley, Audi and Company’, ndërsa tani punon si piktor i lirë midis ShBA-ve dhe Shqipërisë, ka ka marrë pjesë në një numër ekspozitash të ndryshme./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme