Me ftesë të presidentes Osmani, Presidenti i Malit të Zi në vizitë zyrtare në Kosovë

17 Maj, 2022 - 2:35 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, nesër (18 maj 2022), pret për vizitë zyrtare Presidentin e Malit të Zi, Milo Đukanović.

Në orën 10:00, Presidentja Osmani do ta presë Presidentin Đukanović me nderimet më të larta shtetërore.

Vendi: Sheshi “Ibrahim Rugova”, Prishtinë; 

Shënim: Mediat duhet të jenë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës më së voni deri në orën 09:20.

Pas ceremonisë së pritjes, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu zhvillon takim me Presidentin e Malit të Zi, Milo Đukanović, si dhe në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Presidenti Đukanović mbajnë konferencë për media. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme