Me vendim të presidentës, sot ditë zie në Kosovë

24 Nëntor, 2021 - 9:18 am

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën, 24 nëntor 2021, ditë zie në Kosovë, në nderim të viktimave që humbën jetën nga aksidenti në Bullgari, shumica dërmuese bashkëkombas tanë, të cilët kanë humbur jetën tragjikisht në aksident trafiku në Bullgari, shkruan KultPlus.

“Shpallet zija shtetërore në tërë territorin e Republikës së Kosovës, në shenje solidarizimi dhe nderim të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, të cilët kanë humbur jetën tragjikisht ne aksident trafiku në Bullgari”, thuhet mes tjerash në njoftimin e Presidencës

Me vendim të presidentes Osmani, flamujt shtetërorë ulen në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme