Mesazhi i veçantë në xhaketën e Zonjës së Parë të ShBA’së

11 Qershor, 2021 - 2:13 pm

Në vizitën e tyre të parë jashtë vendit, që kur bashkëshorti i saj Joe u bë president, zonja e parë Jill Biden përcolli një mesazh të thjeshtë për botën, i shkruar në xhaketën e saj; dashuri.

“Po dashuri. Mendoj se po sjellim dashuri nga Amerika. Është një konferencë globale dhe ne po përpiqemi të sjellim unitet rreth globit. Mendoj se ndjesia e shpresës dhe unitetit janë shumë të rëndësishme pas një viti pandemik”.

Jill veshi të njëjtën xhaketë edhe më shumë se dy vite më parë, kur bashkëshorti nisi fushatën presidenciale. 70-vjeçarja shquhet për stilin elegant, shpesh me ngjyra pastel apo printime që bien në sy.

Rrallë mund të shihet pa këpucët me pak takë, ndërsa kjo nuk është hera e parë që përcjell një mesazh me veshjet. Gjatë një udhëtimi në Iowa vitin e kaluar, mbante një palë xhinse të zeza ku shkruhej: Voto!

Mesazhet e Jill janë në kontrast me atë që ofroi Melania Trump gjatë një vizite në një qendër ndalimi të migrantëve në 2018, ku mbante një xhaketë me shkrimin: “Unë nuk e vras mendjen, po ti?” / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme