Mësuesja në pension me ftesë për mësimdhënësit: Të marrim përsipër të mbajmë mësim pa pagesë

30 Shtator, 2022 - 10:49 am

Greva në arsim po vazhdon dhe tashmë kanë kaluar mbi një muaj që nxënësve po ju pamundësohet vijimi i mësimit.

Kjo e ka prekur shumë edhe mësuesen në pension, Seniha Gacaferri Vokshi e cila përmes një postimi në Facebook ka bërë një propozim për të gjithë mësimdhënësit që tani janë në pension.

“U bëj ftesë të gjithë mësimdhënësve në pension, të marrin përsipër të mbajnë mësim pa pagesë në shkollat ku kanë punuar. Për ata që nuk më njohin, jam mësimdhënëse në pension. Unë e para do të shkoj në shkollë të hënën, nëse do të vazhdojë greva”, ka shkruar ajo në Facebook.

Deri më sot, Qeveria dhe sindikata në krye me Rrahman Jasharin, nuk kanë arritur marrëveshje për ndërprerjen e grevës e cila po vazhdon që nga 25 gushti. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme